Hruškojeřáb ouškatý

Kód: 167
Neohodnoceno
850 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Sorbopyrus auricularis je kříženec jeřábu muku a hrušně, jehož plody jsou drobné hruštičky v trsech s velmi specifickou sladkou chutí. Dodáváme již zakořenělý stromek v květináči, vhodný k celoročnímu sázení. Podnož: hrušeň semenáč.

Detailní informace

Nabízíme netradiční stromky a keře
Nabízíme netradiční stromky a keře
Stromky nabízíme jen v květináči
Všechny naše stromky jsou jen v květináčích
Kvalitní netradiční stromky
Možnost výsadby stromů v parném létě
Prodáváme celoročně do celé ČR
Prodáváme celoročně do celé ČR

Detailní popis produktu

Hruškojeřáb je větší strom (okolo 10 metrů výšky), který působí velmi dekorativně. Jeho listy se spíše podobají jabloni a jsou částečně plstnaté na svrchní straně. Na podzim se zbarvuje do krásné žluté až červené barvy. Stromy bohatě kvetou, bílé květy jsou samosprašné. Plody jsou drobné a připomínají hruštičky v bohatých trsech. Mají zvláštní, příjemnou sladkou chuť, která ale dlouho nevydrží, protože plody brzy začnou moučnatět. Hruškojeřáby jsou celkově nenáročné a jsou odolné mrazům, chorobám i škůdcům. Lze je pěstovat i ve vyšších polohách, na slunných stanovištích.

Hruškojeřáby mají svoje klony, které jsou specifické svými vlastnostmi. Naší české variantě hruškojeřábu se říká Tatarova hrušeň. Její dobrou vlastností je, že plody moučnatí později, než u jiných hruškojeřábů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jedlé jeřáby
Podnož: Hrušeň
Balení: Strom v květináči.
Velikost sazenice: Do 2 metrů
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: