Kdouloň Bereckého

Kód: KDBER23
Neohodnoceno
495 Kč 495 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)

Cydonia oblonga "Bereckého". Široce baňaté hruškovité kdoule zrají na konci října. Dodáváme stromek s kořenovým balem, vhodný k celoroční výsadbě, včetně letního období. Podnož semenáč.

Detailní informace

Nabízíme netradiční stromky a keře
Nabízíme netradiční stromky a keře
Stromky nabízíme jen v květináči
Všechny naše stromky jsou jen v květináčích
Kvalitní netradiční stromky
Možnost výsadby stromů v parném létě
Prodáváme celoročně do celé ČR
Prodáváme celoročně do celé ČR

Detailní popis produktu

Samosprašná a velmi plodná odrůda kdoulí, jedna z nejplodnějších. Krásný menší strom nakvétá velkými bílými nebo narůžovělými květy a působí velmi esteticky. Sklizeň velkého ovoce bývá většinou koncem října, nebo začátkem listopadu. Nejlépe před příchodem prvních mrazů. Zralost ovoce se pozná mimo jiné i podle velmi silné vůně. Ovoce se musí tepelně zpracovat, jinak není vhodné k jídlu. Z kdoulí lze dělat výborné jednodruhové nebo smíšené kompoty, džemy koláče nebo pálenky. Například v Lotyšsku je běžně k dostání výborný kdouloňový cider s velmi jemnou chutí. Kompoty z kdoulí jsou stále velmi rozšířené například na východním Slovensku. Toto ovoce upadlo dosti v zapomění, což je velká škoda. Přitom naše prarodiče kdoule pěstovali poměrně hojně.

Požadavky na pěstování kdoulí:

Kdoule mají rády spíše nižší a teplejší polohy. Ve vyšších nadmořských výškách mohou namrzat ve dřevě, ale dokážou se velmi dobře regenerovat. Půdu mají raději lehčí, ale co je důležité, nesnáší příliš mnoho vápníku, který u nich vyvolává kalciózu (žloutnutí listů, příliš světlé mladé listy atd.) Kořeny bývají mělké, proto se doporučuje mulčování (nenamrzají). Vhodná je také opora nebo opěrný kůl proti vyvrácení. Kdoule můžeme vysazovat 3 až 5 metrů od sebe. Staré stromy velmi dobře reagují na zmlazovací řez, například zlepšením kvality a velikosti plodů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kdouloně a mišpule
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: