Kdouloň Darunok Onuku

Kód: KDDAR23
Neohodnoceno
580 Kč 580 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Cydonia oblonga Darunok Onuku je vyjímečná ukrajinská odrůda, sklízí se v půli října. Dodáváme stromek s kořenovým balem k celoroční výsadbě. Podnož semenáč.

Detailní informace

Nabízíme netradiční stromky a keře
Nabízíme netradiční stromky a keře
Stromky nabízíme jen v květináči
Všechny naše stromky jsou jen v květináčích
Kvalitní netradiční stromky
Možnost výsadby stromů v parném létě
Prodáváme celoročně do celé ČR
Prodáváme celoročně do celé ČR

Detailní popis produktu

Tato samosprašná ukrajinská odrůda v překladu znamená: Dar vnukovi a pochází z Centrální botanické zahrady Národní akademie věd Ukrajiny. Plody jsou jablkovitého tvaru, žluté, bez výrazného oplstění a lze je dlouhodobě skladovat až do března, bez chlazení. Po uležení získávají krásnou zlatooranžovou barvu. Mají přes čtvrt kila. Odrůda je odolná nemocem a oproti jiným kdoulím odolnější i mrazu.

Požadavky na pěstování kdoulí:

Kdoule mají rády spíše nižší a teplejší polohy. Ve vyšších nadmořských výškách mohou namrzat ve dřevě, ale dokážou se velmi dobře regenerovat. Půdu mají raději lehčí, ale co je důležité, nesnáší příliš mnoho vápníku, který u nich vyvolává kalciózu (žloutnutí listů, příliš světlé mladé listy atd.) Kořeny bývají mělké, proto se doporučuje mulčování (nenamrzají). Vhodná je také opora nebo opěrný kůl proti vyvrácení. Kdoule můžeme vysazovat 3 až 5 metrů od sebe. Staré stromy velmi dobře reagují na zmlazovací řez, například zlepšením kvality a velikosti plodů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kdouloně a mišpule
Hmotnost: 1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: