Kdouloň Vranja

Kód: KDVRA23
Neohodnoceno
495 Kč 495 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)

Cydonia oblonga "Vranja". Velké žluté hruškovité kdoule se sklízí už v první půlce října. Dodáváme stromek s kořenovým balem, k celoroční výsadbě. Podnož semenáč.

Detailní informace

Nabízíme netradiční stromky a keře
Nabízíme netradiční stromky a keře
Stromky nabízíme jen v květináči
Všechny naše stromky jsou jen v květináčích
Kvalitní netradiční stromky
Možnost výsadby stromů v parném létě
Prodáváme celoročně do celé ČR
Prodáváme celoročně do celé ČR

Detailní popis produktu

Srbská samosprašná odrůda kdouloně, která zraje již v první půli října a její plody jsou velké, nepravidelně hruškovitého tvaru. Ovoce může vážit i kilo ! (Průměrná váha plodu je větší jak čtvrt kila). Slupka je silně plstěná. Dužnina má vysoký obsah cukru (slouží i k výrobě brandy). Je vhodná i na výrobu šťávy a moštu, aroma dužniny však brzy degraduje. Odrůda je pouze mírně náchylná na padlí, jinak má dobrý zdravotní stav. Kdouloň je obecně mimo jiné i velmi dekorativní strom (nebo keř), který na jaře krásně kvete bílými až narůžovělými květy.

Požadavky na pěstování kdoulí:

Kdoule mají rády spíše nižší a teplejší polohy. Ve vyšších nadmořských výškách mohou namrzat ve dřevě, ale dokážou se velmi dobře regenerovat. Půdu mají raději lehčí, ale co je důležité, nesnáší příliš mnoho vápníku, který u nich vyvolává kalciózu (žloutnutí listů, příliš světlé mladé listy atd.) Kořeny bývají mělké, proto se doporučuje mulčování (nenamrzají). Vhodná je také opora nebo opěrný kůl proti vyvrácení. Kdoule můžeme vysazovat 3 až 5 metrů od sebe. Staré stromy velmi dobře reagují na zmlazovací řez, například zlepšením kvality a velikosti plodů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kdouloně a mišpule
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: